Rüya Kontrol Teknikleri

lucid dream techniques, lucid dream technique, rüyada mıyım, refleks, astral seyahat, rüya, rüya kontrolü, kontrollü rüya, lucid dream, rem evresi, rem uyku, rüya kontrol teknikleri, lucid dream teknikleri, uyku evreleri
Rüya Kontrol Teknikleri(Lucid Dream Techniques)

Rüyaları kontrol etmek ilk duyulduğunda kulağa ütopik bir olgu gibi gelebilir ama özellikle korktuğunuz rüyaları anımsayın,  zaman zaman bunu hepimiz yaşarız, korktuğumuz kişi-nesne-varlık ya da tanımlayamadığımız olgulardan kaçmak, saklanmak, uyanmaya çalışmak, sesimizi duyurmaya çalışmak gibi halleri hatırlarsınız, zaman zaman ve kontrolsüzce olan bu durumu bilinçli ve sürekli hale getirme işlemine Lucid Dream(Kontrollü Rüya) denir.
İlk olarak uykudan uyandığınızda rüyalarınızı hatırlamaya çalışın ve hatırladığınız kadarını not alın, gün içinde sık sık bu notları okuyun, uykunuzdan her geçen gün biraz daha fazla rüya detayı hatırlayarak uyandığınızı fark edeceksiniz.  Rüyasını görmek istediğiniz konuları gün içinde sıkça zihninizde canlandırın, sohbetlerde bunu konu edinin ve uyumadan önce mutlaka bunları düşünün. Gün içinde rüyada olup olmadığınızı kendinize sorun, elinizi duvardan karşı tarafa geçirmeye çalışmak gibi fantastik şeyler deneyin ama bu yöntemi denerken kendinize zarar vermeyin  tabi ki de.  Bir müddet sonra beyniniz “rüyada mıyım acaba ?” refleksini kazanacaktır,  zamanla uykunuzda iken bile refleks olarak bu soruyu zihninizde duyacaksınız ve rüyada olduğunuzu ama bunun farkında olduğunuzu anlayacaksınız, buradan sonrası ise tamamen sizin zihin ve hayal gücünüze kalmış.

Comments are closed.