Büyü-Büyücülük

 Büyü, büyücülük, maji, okült, voodoo, vudu, voodoo bebeği, les devins, gespar peucer, gespar peucer les devins, mc gregor mathers, mc gregor mathers the book of magic sacred magic of abra-melin the mage, the book of magic sacred magic of abra-melin the mage, Ma abra-melin in kutsal sihir kitabı, cadı, cadı avı, büyücü avı

Büyü ve Büyücülük
Büyü temel olarak karşındaki kişinin iradesini devre dışı bırakma, kendi isteklerini ona telkin etme ve yaptırma ya da kişiyi kendi yapacaklarından alıkoymaktır. Tabii ki bunu yaparken kullanılan yöntemler kötü, bazen fiziksel ve ruhsal olarak zarar verici boyutlarda olabilmektedir.
Semavi dinlerde büyü ve büyücüler lanetlenmiştir. Ayırca özellikle orta çağ avrupasında büyücüler-cadılar çok şiddetli cezalara çarptırılıp, en ağır işkence yöntemleri ile, zaman zaman kafaları uçurularak, yakılarak öldürülmüşlerdir.
Büyüler ak büyü , kara büyü olarak iki ana başlıkta toplanabilir. Büyü bir enerji akımıdır, büyücüden, büyülenecek kişiye nüfuz eder, bu enerji akımını bedensiz varlıkların yaptığına inanılır. Şeytan, kötü cinler, bazen ölmüş kişilerin ruhlarının çağrıldığı ve büyülenecek kişiye musallat edildiği söylenir.
Çağlar boyunca bir sürü büyü kitabı yazılmıştır, büyüler sadece söz ile uygulanabildiği gibi, farklı cisimler, eşyalar yardımı ile ya da  büyülenecek kişinin şahsi eşyalarına yapılmaktadır.
Büyü türleri arasında en çok bilinen Voodoo(Vudu) bebeği yöntemidir, kilden yapılan bu heykel benzeri bebek üzerinde büyülenecek kişiye etki etmesi istenen kötülüklerin büyüsel karşılıkları eklenir ve bebek ile büyülenen kişinin kontrol edildiği iddia edilir.

Comments are closed.