Prekognisyon(Geleceği Bilme)

 prekognisyon, parapsikoloji, halisünasyon, trans anı, uyanık halde görülen vizyonlar, uyanık halde görülen sanrılar, prekognisyon nedir, prekognisyon fenomeni, prekognisyon medyumluğu, fatalizm, neo-spritüalizm, premonisyon, premonisyon nedir
Prekognisyon-Premenisyon(Önceden Bilme)

Yaşanacak olayların paranormal olarak algılanması, bilinmesi olayına parapiskoloji’de prekognisyon denir. Prekognisyon fenomenini yaşanan vakalar ile sabit olduğunu ve gerçek bir fenomen  olarak nitelendiren parapsikologlar bu fenomenin nasıl ve neden oluştuğu konusuna tam olarak netlik kazandıramamışlardır.  Premenisyon fenomeni ise yaşanacakların belli belirsiz hissedilmesi olayıdır.
Prekognisyon genel olarak yakın gelecekte olacak olayları haber vermektedir, uzak bir zaman diliminde meydana gelecek olaylar nadiren bilinebilmektedir.
Prekognisyon, rüyalar, halisünasyonlar, trans halinde iken elde edilen bilgiler, zihinde aniden beliren fikirler, uyanık halde görülen sanrılar sayesinde oluşur.
Prekognisyon fenomeninin büyük kısmında meydana gelecek olayla ilgili duyumu yaşayan kişinin fenomenle ilgili doğrudan ya da dolaylı olarak bir bağı ilintisi mutlaka vardır. Bağıntı olmayan durumlar ile ilgili prekognisyonlar ise genel olarak büyük felaketler, kazalar gibi durumları haber verir.

Comments are closed.