Ksenoglosi

ksenoglosi, glosalali, glossolalia, Xenoglossy, Charles richert, Nobel Fizyoloji-Tıp Ödülü Charles richert, xenos, glossa, ekminesi, reekarnasyon, bedensiz varlıklarle iletişim, kişinin bilmediği bir dili aniden konuşması, ksenoglosi nedir, poliglot medyumluk, serbest hatırlama,
Ksenoglosi(Xenoglossy)

Metepsişikçilere göre, insanın hiç bilmediği bir dilde, aniden, anlama, konuşma ve yazma gibi yeteneklerinin ortaya çıkması fenomenine ksenoglosi denir.
Ksenoglosi fenomeninin iki şekilde ortaya çıktığını iddia eden metapsişikçilere göre ilk durum kişinin önceki reenkarnasyonlarında öğrenmiş olduğu, geçmiş yaşamlarında bildiği dilleri hatırlaması ile ortaya çıkar, ikinci durum ise medyumların trans haline girdiklerinde irtibata geçtikleri bedensiz varlıklarla iletişimleri sırasında bu dilleri öğrendikleridir.
Ksenoglosi fenomeni gerçekleştiğinde kişinin konuştuğu dil mevcut zaman diliminde konuşulmayan bir dil ise bu dilin eski çağlardaki uygarlıkların kullandığı ölü diller olduğunu iddia etmektedirler. Bu duruma glosolali denir.
Ksenoglosi fenomeni spiritüalistler tarafından reekarnasyon ve ruhlar-bedensiz varlıklarla iletişimin olduğunun en net kanıtı olarak ileri sürülmüştür.

Comments are closed.