Başak Burcu

başak burcu, yükselen başak burcu, yükselen başak burcu kadını, yükselen başak burcu erkeği, yükselen başak burcu erkeğinin fiziksel özellikleri, yükselen başak burcu kadınının fiziksel özellikleriBaşak- 23 Ağustos – 22 Eylül
Element: Toprak
Ruh hali: Değişken
Renkler: Beyaz, Sarı, Orman Yeşili, Bej
Şanslı Gün: Çarşamba
Yönetici Gezegen: Merkür
İyi anlaştığı Burçlar: Boğa, Balık, Oğlak
Güçlü Yönler: Sadık, analitik, nazik, çalışkan, pratik
Zayıf yönler: Kendini ve başkalarını aşırı derecede eleştiren yapısı, utangaçlık, endişe
Yükselen Burcu Başak Olanlar
Hayata bakışı sorulduğunda Eleştirmek benim işim derler, ve mükemmeliyete inanırlar.  Şüphecidirler ve bir işin, olayın tüm detaylarını öğrenmek isterler. Detaycılık  ve ince araştırma isteyen işlerde onlardan iyisi yoktur. İş hayatları hayat felsefelerine uygun bir işse değmeyin keyiflerine. Okumayı, araştırmayı, film-belgesel izleyip analiz yapmayı çok seveler. Titiz ve düzenlidirler, her ne yapılacaksa bir plan ve düzen içinde olmalıdır, titizlik takıntısı bazı kişilerde simetri hastalığına kadar varabilir.
Sakin, soğukklanlı ve olgundurlar, arkadaşlığa ve değerlere çok önem verirler bunun yanında sadece duygularına hapsolup karar almazlar, her şeyi mantık süzgecinden geçirip muhasebesini yapalar.
Fiziksel yapıları genel olarak da zayıftır ama yapı olarak zarif ve çekicidirler, yükselen burcu erkek olanlar oldukları yaştan daima ufak gösterirler.