Yengeç Burcu

yengeç burcu, yükselen yengeç burcu, yükselen yengeç burcu kadını, yükselen yengeç burcu erkeği, yükselen yengeç burcu erkeğinin fiziksel özellikleri, yükselen yengeç burcu kadınının fiziksel özellikleriYengeç- 21 Haziran – 22 Temmuz
Element: Su
Ruh Hali: Öncü-Hareketli
Renk: Turuncu, Beyaz
Şanslı Gün: Pazartesi, Perşembe
Yönetici Gezegen: Ay
İyi Anlaştığı Burçlar: Akrep, Balık, Oğlak
Güçlü Yönler: Yaratıcı düşünce, sadık, duygusal, sempatik, ikna edici, empati yeteneği
Zayıf Yönler: Huysuz, karamsar, şüpheci, çıkarcı, güvensiz
Yükselen Burcu Yengeç Olanlar
En belirgin özellikleri yoğun duygusal yapılarıdır. Merhamet, fedakarlık, yardımseverlik olmazsa olmazlarıdır. Sevdikleri için her türlü zorluğa katlanırlar, kendilerine yapılanı affetme yönünde cömert ve yufka yürekli olsalarda asla unutmazlar.
Aile kavramı onlar için çok önemlidir. Özellike yükselen yengeç kadınları anne olunca bütün dünyaları evi, eşi ve çocuğu olur. Çok çabuk şüphe, endişeye kapılırlar ve gözyaşlarını tutamazlar. Değişim ve yeniliklere kapalıdırlar, fazla aksiyon ve kalabalık onlara göre değildir. Dengesiz ruh halleri ile tanınırlar, ufak bir olayla mutlu olabilirken ve mutluyken aniden karamsarlaşıp kabuklarına çekilebilirler. Kendilerine olan özgüvenleri düşüktür, yapacakları işlerde eylemlerde destek görmeyi beklerler. Çalışkan ve sabırlı yapıları ile iş hayatlarında başarılı olurlar .
Yüzleri hatları genellikle yuvarlaktır ve açık tenlidirler