Fal Dünyası

Kahve falı, tarot falı, katina falı, aşk falı, iskambil falı, yüz falı, el falı, su falı, papatya falı, zar falı, renk falı, göz falı, yüzük falı, domino falı, sayı falı, mum falı, yıldızname, konuşan tahta falı, falcı, kahin, medyum, Kâhin, fal nedir, fal, falcı nedir, kahin nedir, medyum nedir, fal bakma yöntemleri, fal çeşitleriFal
Fal nedir sorusuna cevap arayarak yazımıza başlayabiliriz;
Fal, çeşitli nesne, araç ve yöntemlerle geçmişi,  şimdiki zamanı yorumlama ve geleceği tahmin etme, kehanetlerde bulunma sanatıdır.
Fal bakan kişilere falcı denir. Fal bakma yeteneği üst düzey olan, sezgileri, 6.hissi diğer insanlardan daha güçlü olan, fal bakma yeteneklerinin yanı sıra büyü, sihir gibi alanlar ilede ilgilenen, psişik güçleri olduğu, hatta cinlerden yardım aldıkları  iddia edilen  kişilere ise kahin, medyum denir..
Kahve falı, tarot falı, katina falı, aşk falı, iskambil falı, yüz falı, el falı, su falı, papatya falı, zar falı, renk falı, göz falı, yüzük falı, domino falı, sayı falı, mum falı, yıldızname ve konuşan tahta falı gibi bir sürü türü vardır ve insanlık tarihinin her döneminde ilgi çekmiştir. Fal bakmak tarihte çeşitli zamanlarda yasaklanmıştır, hatta bu işle uğraşanlar ölüm cezasına varacak kadar ağır şekilde cezalandırılmıştır.