Maça Destesi

Maça As:
Bu kart ani ve kötü bir haberi sembolize eder. İş- sınav sonucu veya resmi dairelerdeki işlerinizin olumsuzlukla sonuçlanacağına işaret eder. Seçilen diğer kartlar bu haberin sizin için önemini ve üzerindeki etkinin derecesini anlatacaktır. Seçilen diğer kartlar olumlu ise haberin etkisinin ya da sonuçlarının bizim üstümüzdeki etkisinin fazla olmayacağına ya da olumsuz gördüğümüz sonucun bizim için daha iyi olduğuna işaret eder.
Maça İki:
Bu kart hane dışındaki bir kadını, yasak bir ilişkiyi temsil eder, kim ve nasıl birisi olduğunu, onun size karşı duygularını anlatır. Seçilen diğer kartlara göre bu kartta işaret edilen kadını ve olaylarının gelişimini kestirebilirsiniz.
Maça Üç:
Art niyetli birisinin size vereceği zararı ve kurduğu tuzağı işaret eden maça üçlüsünün yanına seçilen karta göre bu kişinin cinsiyetini, size olan yakınlığını ve size hangi konularda zarar verebileceğini anlayabilirsiniz..Sinsilik, hileler ve ihtirasları temsil eder.
Maça Dört:
İçimizdeki endişe ve korkulara işaret eder. Maddi manevi zorluklar karşısında düştüğümüz zor durumu sembolize eder. Bu sıkıntılar bir süre daha devam edecek, sabretmeniz ve toparlanmanız gerekiyor.
Maça Beş:
Bu kart içkili bir ortamı sembolize eder, seçilen diğer kartlar bu ortamın içeriğini, güzel bir olayı kutlamak için mi yoksa kadehlerin üzüntüden mi dolduğunu bize anlatır.
Maça Altı:
Yapmak istediğiniz maddi manevi atılımları haber veren bu kart biraz daha beklemenizi öğütler, aceleci davranırsanız girişimlerinin henüz başlangıç aşamasında hüsrana uğrayacak ve gerçekleşme ihtimallerini ortadan kaldıracak. Temkinli davranmakta fayda var.
Maça Yedi:
Söz, nişan ve düğünü temsil eder. Seçilen diğer kartlar, içinde bulunulan ilişkinin durumunu ve geleceğini gösterir. Bu kartın yanında bir insanı temsil eden kart ve olumsuz kartlar seçilmişse ilişkiye, evliliğe zarar verecek bir kişiyi ve olayları haber verir.
Maça Sekiz:
Başarısısızlık ve hayal kırıklıkları bir müddet daha devam edecek, niyetiz aşk içinse beklediğiniz olumlu sonuçlar malesef gerçekleşmeyecek, maddi bir olayla ilgili dileğiniz var ise kayba uğrayacaksınız, bu planlarınızı en azından bir süre ertelemek, mümkünse vazgeçmeniz sizin için en iyisi olacak.
Maça Dokuz:
Yakın zamanda başımıza gelecek kötü bir olayı ya da yaşayacağımız psikolojik sorunları işaret eder. Bu olay bir ihanet, haksızlığa maruz kalmak veya başımıza gelebilecek bir kaza olabilir, seçilen diğer kartlar bu durumu daha net anlatacak.
Maça On:
Bu kart buhranlı günleri ve hayatımızdaki sorunları anlatır. Seçilen diğer kartlar bu sürecin ne kadar devam edeceğini bu sıkıntıların ardında birisinin olup olmadığını tespit etmemizde bize yardımcı olur. Seçilen diğer kartlarda olumsuzsa ve bakılan fal hastalık yaşayan bir kişi ile ilgili ise bu o kişi için ölümün habercisi olabilir.
Maça Joker:
Maça valesi takıntılarımızı ve kuruntularımızı simgeler. Seçilen diğer kartlara bakarak, tam olarak ne için sıkıntı çektiğimizi ve bu sıkıtılarımızın kendimizi üzmeye değip değmeyeceğini, takıntılarımızın ardında birisinin olup olmadığını ve kurtuluş için izlememiz gereken yolları saptayabiliriz.
Maça Kız:
Aile dışındaki bir kadını sembolize eder. Bu kişi arkadaşınız, sevgiliniz, arzuladığınız kişi ya da akrabanız olabilir, seçilen diğer kartlara göre bu
kişiyi daha iyi tahmin edebilirsiniz ama genel olarak olumsuz bir kişiyi temsil eder, fal niyetmiz aşk üzerine ise mutsuz günler sizi bekliyor
demektir.
Maça Papaz:
Resmi kurumlarla olan işlerimizin sonuçları hakkında haber veren kart maça papazıdır. Seçilen diğer kartlar beklediğimiz işin, haberin ne zaman sonuçlanacağını, olumlu ya da olumsuz sonuçlarını haber verir.