Katina Destesi A-B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abanoz:
Büyük sıkıntı, kaos, öfke ve problemler söz konusu, bu kartı seçtiyseniz canınız yanacak, göz yaşı dökeceksiniz, şanssızlık, başarısızlık, kayıplar, mutsuzluklar ardarda yaşanacak.

Abanoz Ters:
Kısa süreli sıkıntılar, gelip geçici, etkisi ağır olmayacak yıkımları haber verir, mevcut durumunuz kötüde olsa bu fazla uzun sürmeyecek.

Adhamdeva:
İçten pazarlıklı, sinsi, kötü bir kişiyi işaret eder, hem sözlü hem davranışsal olarak size zararı dokunacak, açılımdaki yerine göre size vereceği zararın büyüklüğünü tahmin edebilirsiniz. Dileğiniz aşk içinse bir aşk itirafı ile karşılaşacaksınız ya da sürüncemede olan durumunuz netleşecek demektir.

Adhamdeva Ters: Kötü huylu ve paragöz birisini temsil eder.

Afyon:
Şuana kadar yaşadıkların seni epey yıpratmış, tüm çabana rağmen bir sonuç alamamış olabilirsin ama gelecek senin adına daha iyi şeyler getirecek, zaman her şeyin ilacıdır der afyon kartı. Bu kart bir insanı temsil eden kart ile yan yana düşerse o kişinin kötü alışkanlıkları huyları olduğuna işaret eder.

Afyon Ters:
Üzüntü ve sıkıntı seni terk etmiyor, tüm çaba ve gayretin boşa, kafanı oyalamak, kendini bu durumdan kurtarmak için başvurduğun yollar sana iyi gelmiyor, hatta bu uğurda edindiğin sigara, alkol gibi alışkanlıkların varsa onlar bile sana çare olmayacak.

Ağaç:
Sağlık, mutluluk ve güzelliği temsil eder, dileğin aşk içinde ilişkin sağlam temelli, sorunsuz bir ilişki olacak demektir

Ağaç Ters:
Ters ağaç uğursuzluktur, niyetine girdiğin ya da çabaladığın şeylerden olumlu sonuçlar alamıyorsun, bazende sağlık sorunlarına işaret eder.

Alyans:
Mutlu ve güzel günler kapınızda, ikili ilişkilerde sınıf atlamaya işaret eder, birlikteliğiniz nişan ve evliliğe gidecek.

Alyans Ters:
Tartışmalar, kavgalar, hatta aldatma ve ayrılığa işaret eder.

Anahtar:
Kendini hapsetmişsin ve orada çaresizce bekliyorsun ama sevdiklerinin sayesinde oradan kurtulacaksın, uzanan yardım ellerini geri çevirme. Seçilen diğer kartlarda yelkenli ve/veya yol kartı var ise mükemmel bir hayat seni bekliyor.

Anahtar Ters :
Kendini hapsettiğin duvarlar adeta üstüne yıkılıyor, oradan çıkışın zor ve bir müddet daha yalnız kalıp, kendini insanlardan soyutlamış olarak yaşayacaksın.

Aral:
Sadık, ilgili, duygusal bir erkeği temsil eder. Aile kurmak, samimiyet ve aile bağları onun için önceliklidir.

Aral Ters:
Tembel, kavgacı ve sorumsuz bir kişiyi işaret eder, ikili ilişkilerde sorun yaşayacaksınız, tartışmalar kapıda.

Ariman:
Fiziksel olarak çekici, hal ve davranışları ile hafif meşrep diyebileceğimiz bir kadını temsil eder. Cazibesini erkeklerden çıkar sağlamak ve farklı menfaatleri için kullanması söz konusudur.

Ariman Ters:
Sorunları, tılsımı ve kaosu çözmelisin yoksa pişman olacağın hatalar yapmaya devam edeceksin. Dileğiniz aşk içinse zorla, kandırmaca ile elde edilen birisini işaret eder.

Assyranta:
İyi huylu, aile yapısına önem veren, güvenilir ve samimi bir kadına işaret eder, figür olarak "Anne" karakterine sahip birisi olarak özetleyebiliriz.

Assyranta Ters:
Düz anlamındaki iyi özellikleri taşımayan, kötü birisini işaret eder, mutsuzluk, maddi kayıplara yol açar hatta ailenin dağılmasına yol açabilir.

Attart:
İyi şans ve olumlu gelişmeleri haber verir, toprak anayı temsil eden bu kartın size mutlaka bir faydası dokunacaktır.

Attart Ters:
Ters açılımı anlamını değiştirmez, mutlaka bir yardım göreceksiniz ya da güzel gelişmeler kapınızda

Ay:
Sıkıntı, kaos ve ruhsal sorunlar, depresyona sürükleyecek olaylar ardarda geliyor, göz yaşı dökebilirsin. Seçilen diğer kartlar olumsuz ise kötü günler uzun sürmeyecek demektir.

Ay Ters:
Ters açılımı düz açılımı ile aynı anlamı taşır.

Bahçeler:
Süpriz gelişmeleri, yeni başlayacak bir ilişkiyi işaret eder ayrıca eğer dileğin aşk içinse sevdiğin kişinin seninle görüşmek istediğini ve duygularına karşılık bulduğunu söyler.

Bahçeler Ters:
Seçilen destedeki diğer kartlar olumsuz değilse anlamı düz seçimi ile aynıdır, eğer olumsuz kartlar var ise, aşkınıza karşılık bulamıyorsunuz ve gönlünüzdeki kişi başka birisini düşlüyor, gönlünüzün bahçeleri soluyor.

Balık:
İki arada bir derede kalmışsın, kararsızlık can sıkıcı boyutlara varıyor, sabırsızsın ama yinede karar veremiyorsun, Kişiyi temsil eden kartın üst tarafında ise o kişinin sana yardımı dokunacak demektir.

Balık Ters:
Ani ve kötü bir olayı haber verir fakat sen bunu fark edip zarar görmeden atlatıyorsun, destende kişi kartı var ise bu kişi seni arzuluyor demektir.

Baykuş:
Bilge, düşünceli, çok okuyan çok araştıran ve olgun bir kişiye işaret eder. Bu kişinin hayata bakışı ve çizdiği yol doğru.

Baykuş Ters:
Bilge olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun, yaptıkların ve kararların hatalı, sorunlar ve sıkıntılar kapında. Geçicide olsa bir kaos yaşayacaksın.

Bedes:
Kendinden emin ve tecrübeli gözüküyorsun, yaşadıklarından ders alman ve güçlenmen gerek, mevcut sıkıntılardan başarı ile çıkarsan parlak bir gelecek seni bekliyor.

Bedes Ters:
Terslikler ve kötü olaylar peş peşe geliyor, kendini savunmak ve güçlü kalabilmek için hazırlan, yıkımın etkisi çok büyük olacak, toparlanma sürecin uzun sürecek.
Bulutlar:
Güzellik ve mutluluğu, saf, gerçek sevgiye işaret eder, sorunların olsa bile bunları aşman zor olmayacak ve çok daha güçlü olarak yoluna devam edeceksin.

Bulutlar Ters:
Korku, endişe ve panik hakim ve birbirini tetikliyor, sıkıntılı bir döneme giriyorsun, endişelerin devam ederse bu seni daha zorlu bir duruma sokabilir.