Katina Destesi K-P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kale:
Kale kartı uzun ömre işaret eder, bu kartı seçen kişi bir yönetici, devlet başkan ise ülkesinin sınırlarını genişleteceği ve kazançlar sağlayacağına delalet eder.

Kale Ters:
Düz anlamı ile aynıdır, seçilen diğer kartlar olumsuz ise sıkıntı, sağlık problemlerine işaret eder.

Kalif:
Hovarda, gözü dışarıda, anın keyfini sürmekten kendini alıkoyamayan birisini işaret eder. Dünyevi zevkler onun için vazgeçilmezdir. Bir diğer anlamı açık açık tüm düşüncelerin söylenmesidir ve hesaplaşma söz konusudur.

Kalif Ters:
Kararsız, tutarsız ve ukala hallerin herkesi rahatsız ediyor, etrafındakileri küçümsüyorsun, düşmanların için bunu yaptığında ise ona mağlup olacaksın.
Aşk için anlamı ise, sevdiğin kişi ile ayrılık olacak, geri dönüş için zaman ve biraz şansa ihtiyacın var.

Kalp:
Gerçek mutluluk ve hayalindeki aşkı yakalayacaksın.

Kalp Ters:
Terk edilmiş, yorgun ve umutsuz bir kalbe işaret eder ama toparlanma söz konusu ve mutluluk tekrardan kapını çalacak.

Kapı:
Mevki, şan şöhret, başarıya işarettir, İnsanı temsil eden kartlardan birisinin yanına düşerse bu kişinin sana faydası dokunacak demektir.

Kapı Ters:
Ters seçilmesi anlamını değiştirmez, sadece biraz daha zaman ve çaba gerekecek. Seçilen diğer kartlar tamamen olumsuzsa başarı ve mutluluk dileklerin gerçek olmayacak, kaybeden taraf olacaksın.

Kitap:
Aydınlanma, zihinsel olarak gelişim ve hayata daha geniş bir açıdan bakma söz konusu, bir bilge olmasanız bile artık daha az hata yapan ve fikir danışılan birisi oluyorsunuz. Bazende saklanan sır ve gizlenen duyguların olduğunu ve açığa çıkacağını işaret eder.

Kitap Ters:
Sıkıntı verici ve üzücü gelişmeler olacak, gerçeklerle yüzleşmek ve bazı sırları öğrenmek seni mutsuz edecek, yaşama sevincini kaybedip hayatı sorgulamaya başlıyorsun, bu süreç seni epey yıpratacak ama sonucunda daha güçlü birisi olacaksın.

Kız Çocuğu:
Bağlılık duyulan, sevdiğiniz birisini sembolize eder. eğer evliyseniz bu kart bir çocuğunuz olacağını haber verir.

Kız Çocuğu Ters:
Düz anlamındaki olumlu tüm gelişmeler terse dönüyor, sevdiğiniz, sizin için değerli olan kişilerle sorun yaşayacaksınız ve evliliğinizdeki beklentiniz çocuk ise bu gerçekleşmeyecek.

Köpek:
Yardım ve destek görmeyi sembolize eder, bir arkadaşın, akraban sana destek olacak. Seçilen diğer kartlara göre hanenizin içindeki kişiler ve olaylarla ilgili analizler yapabilirsiniz.

Köpek Ters:
Hane içi tartışma ve huzursuzluklar söz konusu ayrıca etrafına dost görünen ama arkadan iş çeviren kişiler var, onlardan birisinin sana zararı dokunacak, ihanete uğrayacaksın.

Mektup:
Uzaklardan gelecek bir habere işarettir, seçilen diğer kartlara göre, kimden geleceğini ve nasıl bir haber olacağını tahmin edebilirsiniz.

Mektup Ters:
Düz anlamı ile aynıdır, seçilen diğer kartlar olumsuz ise alacağın haber kötü ve üzücü olacak.

Mezar:
Herhangi bir konuda, dilekte, bekleyişte sonucu temsil eder, genel olarak ise her şeyin sonu demektir, seçilen diğer kartlarda olumsuzsa hastalık, kaza hatta ölüm gözüküyor.

Mezar Ters:
Psikolojik olarak tam bir ölü gibisin, gücünü, enerjini, umudunu, cesaretini kaybetmiş durumdasın, için toparlanmayı arzuluyor ama bu senin için hiçte kolay değil.

Mida:
Kıskanç, fesat, sinsi birisini temsil eder, evli iseniz eşinizi temsil eder, bekar iseniz yakınınızda olan ve göründüğünden çok farklı, sizin kötülüğünüzü isteyen bir kişi bu.

Mida Ters:
Çevrenizde size sorun çıkaran, sizi kıskanan, işlerinize taş koyan, insanlarla aranızı bozan birisi var, korkmayın bu kişiden yakın zamanda kurtulacaksınız.

Munzur:
Sabırlı, tutarlı, iyi niyetli birisini temsil eder.

Munzur Ters:
Yalancı, kavgacı, arkadan iş çeviren, sinsi fesat birisi temsil eder.
Aşk için anlamı, ilişkin için emek harcıyorsun, çabalıyorsun acı çekiyorsun ve bir şeylerin daha iyi olmasını isteyip buna inanıyorsun ama sonuçlar istediğin gibi olmayacak, onun kalbi sana ait değil, adeta havanda su dövüyorsun.

Nil Nehri:
Maddi olarak kazanca işaret eder, hayat sana emeğinin karşılığını verecek, sıkı çalışıyorsun ve geleceğin için attığın adımların sonucunda parlak ve sükseli bir hayatın olacak.

Nil Nehri Ters:
Başarısızlık ve kayıplar söz konusu, uğraşıların ve işlerinde sonuç alamıyorsun, kısır döngü içindesin, sonuç alamadıkça sorunların içine daha çok saplanıyorsun. Diğer kartlar olumlu değilse işin zor.

Parsadra:
Kendisi ile ilgilenmek yerine çevresindeki insanlarla uğraşan, onlara zarar vermeye birbirine düşürmeye çalışan bu kişi kendi hayatını mahvedecek, her şeyi fazla kurcalıyor ve olaylar içinde boğuluyor.

Parsadra Ters:
Dedikoducu ve fesat birisini temsil eder, duygusuz ve soğuk durur ama içinde farklı planları vardır, insanları birbirine düşürmekten zevk alır, dileğiniz iş içinse, etrafınızda size köstek olacak birisi var.
Dileğiniz Aşk içinse aranıza girecek birisini temsil eder, aşkınız soluyor.