Katina İmparator Açılımı

 

İmparator Açılımı
İmparator açılımında 10 kart seçilir, ve şekildeki gibi dizilir, kartların seçiliş sırası,  ters ve düz gelişine göre anlamları farklıdır, kart seçerken ve fal okuması yaparken dikkatli olmanız gerekiyor.

1 Numaralı Kart:
Şuan mevcut olan durumu gösterir, içinde bulunduğunuz ruh hali, sizi çevreleyen mevcut şartlar ve durumu anlatır.

2 Numaralı Kart:
Bu kart mevcut durumunuzda size etki eden endişe, korku, arayış ve beklentilerinizi temsil eder. Şuan ki durumunuzun artı ve eksilerini daha iyi anlamanızı sağlar.

3 Numaralı Kart:
Şuan içinde bulunduğunuz durumun sizin için ne ifade ettiğini, sizin için iyi mi yoksa kötü ve değiştirmeniz mi gerekiyor bu kart size cevabı verecek.  Mevcut durumda yer alan, kişi ya da kişilerin ve sizin istek ve çekinceleriniz olayın gidişatını doğrudan etkiliyor.

4 Numaralı Kart:
Bu kart yakın geçmişi temsil eder. Sizi bu duruma getiren, üzerinizde etkisi olan olayları anlatır.

5 Numaralı Kart:
Şuan zihninizi meşgul eden, kafanıza taktığınız durumları temsil eder. Aklınızdaki kişi, durum ya da olayları, size etkisini ve mevcut durumu değiştirmek için neler yapabileceğinizi söyler.

6 Numaralı Kart:
Bu kart yakın geleceği anlatır, kısa bir zaman içinde sorunuzla ilgili yaşanacakları ve yeni gelişmeleri haber verir.

7 Numaralı Kart:
Bu kart aklınızdaki soru için, şuana kadar olan tutumunuzu, tavırlarınızı, olayları ele alışınızı ve içinde bulunduğunuz psikolojiyi anlatır ve mevcut tutumunuz başarısız sonuçlar vermişse, başarıya ulaşmak için izlemeniz gereken yollar hakkında size ipuçları verir.

8 Numaralı Kart:
Çevrenizi temsil eder, aklınızdaki soru ile ilgili yakın çevrenizde yer alan, arkadaşlar, akrabalar, aile üyeleri  ve diğer kişileri, size yaklaşımlarının dostça mı yoksa sinsi bir düşman mı olduklarını, olaylara nasıl etki edeceklerini anlatır ve size yakınlaşmanız ya da uzaklaşmanız gereken kişi ve durumları haber verir.

9 Numaralı Kart:
Bu kart dileğiniz ile ilgili içinizdeki arzu, umut ve beklentileri, endişe, korku, çekingenliklerinizi  temsil eder.

10 Numaralı Kart:
Sonuç kartıdır, dileğinizin gerçek olup olmayacağı ile ilgili cevabı bu karttan bulabilirsiniz, sonuç kartının olumlu ya da olumsuz olması size evet ya da hayır gibi net bir cevap sunacaktır. Sonuç kartı düz gelmiş ise dileğiniz olacak demektir, bazı istisnai kartlar hariç olmak üzere, sonuç kartı ters gelmiş ise dileğiniz maalesef gerçek olmayacaktır.
Eğer sorunun cevabını 10 numaralı karta bakarak yorumlamakta zorlanırsak ve net bir karara varamaz isek, 10 numaralı kart 1 numaralı kart olarak seçilir ve diğer kartlar yeniden karıştırılır yeni bir fal açılır.
Olumlu ve olumsuz kartları konu ile ilgili bir sonraki yazımızda ele alacağız.