Tarot Destesi A-B

Adalet, Adalet Ters

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adalet:
Pozitif yaşam ve düzenli dingin bir hayatı temsil eder. Hayatının her alanını bir düzen ve dengede götürmeye çalışan, bunu yaparken iç sesini dinleyen, kararlarında mantık yerine duyguları ön planda kullanan kişiyi sembolize eder. Ne ekersen onu biçersin sözünün karşılığı gibidir bu kart.

Adalet Ters:
Yanlış kararlar, başımıza gelecek aksilikleri, uğrayacağımız haksızlıkları işaret eder. Bu kart çıkmışsa, eğitim-iş-aşk hayatımızda sorunlar yaşayacağımızı ve sorunlarımızın kaynağının kötü, sinsi ve merhametsiz bir kişi kaynaklı olacağını haber verir.


Asaların Ası:

Yeni bir atılım, girişim ve başlangıcı temsil eder, okul, iş, aşk, dileğiniz hangisi ile ilgili ise bir yenilik ve farklılık yaşanacaktır.

Asalar Ası Ters:
Gerçek olmasını istediğiniz dileğiniz, yaptığını girişimleriniz varsa bunların gerçekleşmesi biraz zaman alabilir ve sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu geçiş döneminde daha uyumlu ve sabırlı olmanızda fayda var yoksa elinizde var olanıda kaybedeceksiniz.

Asaların İkilisi:
Karttaki tüccar ve asası, yapmayı düşündüğünüz bir işi, yeni bir girişimi ve daha önceden süregelen mücadele sürecini simgeler, tüccar sizin duruşunuzu, asa ise çabalarınız karşısında hayatın size cevaplarını ve aradaki çekişmeyi-dengeyi temsil eder. Seçilen diğer kartlara göre dileğinizin gelişim süreci hakkında fikir sahibi olabilirsiniz

Asaların İkilisi Ters:
Azim, hırs ve çaba ile yürütmeye çalıştığınız girişimlerin olumlu bir sonunca varmayacağını ve başarısızlıkla karşılaşacağnız, bunlara karşı güçlü olmanızı öğütler.

Asaların Üçlüsü:
Önceki girişimlerimizin sonuçlanma sürecini ve karşılaştığımız risklerin neticesini aldığımız bir dönem. Olumlu sonuçlar, başarı ve mutluluğu temsil eder.

Asaların Üçlüsü Ters:
Önem verdiğiniz ve sizin için değerli olan birisi ile ters düşeceksiniz, atılım ve çabalarınız istediğiniz şekilde sonuç vermeyecek, ortak girişimleriniz var bu ortaklıkta sorunlar çıkacak.

Asaların Dörtlüsü:
Bu kart seçilmiş ise mutlu ve güzel günler yakındadır, dileğiniz hangi konuda ise gerçek olacak ve beklediğiniz mutluluğa başarıya kavuşacaksınız.

Asaların Dörtlüsü Ters:
Düz seçimi ile aynı anlamı taşır fakat gelecek güzel haber ve başarının zamanının biraz daha zamanı oluğuna işaret eder. Bekleyiş dönemindeki stres ve gerginliklere karşı hazır olur.

Asaların Beşlisi:
Rekabet ve mücadeleyi sembolize eder. İş veya aşk konusunda hayatınızda karşılaşacağınız çekişmeli, tartışmalı günleri işaret eder. Fikir, yol ayrılıkları ile karşılaşabilirsiniz. İnsanlar size karşı acımasız ve bencilce davranıp sizi mutsuz edebilir, dikkatli ve güçlü olmanız gerekiyor.

Asaların Beşlisi Ters:
Hayatınızdaki koşuşturmaca ve sürüncemede olan durumların sonunu temsil eder. Yeni başlangıçlar ve gelişimi değişimi temsil eder. Kendinizi fiziksel ve mental olarak yenilmeye en hazır olduğunuz dönemdir.

Asaların Altılısı:
Başarıyı ve kazanımları sembolize eder. Emek, çaba ve uğraşılarınızın sonucunu alacaksınız. İş, aşk, okul, dileğinizi hangisi içinse mutlaka bir ilerleme ve aşama kaydedeceksiniz, yakın zamanda yüzünüz gülecek.

Asaların Altılısı Ters:
Çabalarınız ve emekleriniz karşılığını bulmuyor, bir şeyler ya da birileri buna engel oluyor, hayatınızda aksilikler ardarda geliyor. Kendisini başarısız, önemsiz ve gereksiz hissediyorsunuz.

Asaların Yedilisi:
Girişim ve çabalarınızda bir ileri bir geri, iniş çıkışlı bir dönem yaşayabilirsiniz ama aldığınız kararlardan geri adım atmayın ve mevcut durumunuzu koruyun, kararlılıkla devam edin.

Asaların Yedilisi Ters:
Dilekleriniz, çabalarınız ve gerçek olmasını istediğiniz hayalleriniz var ise bunlar gerçekleşmeyecektir, sorunlarından kaçan ve çözmek yerine geri çekilen bir kişiyi işaret eder, Sorunlarınızın çözümünü istiyorsanız bu tutumunuzu değiştirmeniz gerekiyor.

Asaların Sekizlisi:
Hedefleriniz, kafanızda kurguladığınız planlarınızın sonuna geliyorsunuz ve bu olumlu olarak sonuçlanacak, mutluluk size çok yakın. Duygusal olarak sağlam bir birlikteliği temsil eder bu kart, niyetiniz aşk ise tutkulu bir aşk kapınızda demektir. Bazende uzun seyahatleri temsil eder.

Asaların Sekizlisi Ters:
Sıkıntı sorun ve aksilikler kapıda, girişimleriniz ve çabalarınız sekteye uğrayacak, mevcut durumu fazla zorlamamalı ve bir süre durumunuzu korumanız en iyisi olacaktır aksi halde her şey berbat olabilir ve tüm emeğiniz heba olabilir.

Asaların Dokuzlusu:
Kendinizi tam bir savunma pozisyonuna almışsınız, mevcut durumunuzu korumak istiyorsunuz, ne ileri ne geri adım atmak gibi bir niyetiniz yok, bu durumunuza yapılacak müdahaleleri çok sert karşılayacak kadar kararlı ve gerginsiniz.

Asaların Dokuzlusu Ters:
Güçsüz ve psikolojik olarak dipte olduğunuz, bunu dışarıya yansıttığınız bir dönem içindesiniz,  sürekli sorunlarla mücadele etmek sizi çok yoruyor, daha dirençli olmalı, zayıflıklarınızı dışa yansıtmamalısınız ve sorunlardan kaçmak yerine çözmeye odaklanmanız gerekiyor.

Asaların Onlusu:
Gücünüzden fazla işlere kalkışıyorsunuz. Baskı altında olduğunuzu ya da gereğinden fazla hırslı olup kontrolü kaybettiğinizi işaret eder. Girişim ya da adımlarımız başarısızlıkla sonuçlanacak, Sağlık sorunları yaşayabilirsiniz, bu sorunlar bel, sırt boyun ve omurga sisteminizle alakalı olabilir.

Asaların Onlusu Ters:
Kendiniz ya da başka birisinin yaşamındaki olumsuzluklar yüzünden başarısızlık ve mutsuzluk yaşayacaksınız, Her şeyi ve herkesi kontrol etmekten vazgeçin yoksa başınızdaki sorunlar kaldırabileceğinizden çok çok fazlası olacak.

Asaların Uşağı:
Hırslı, cesaretli ve aktif bir kişiyi temsil eder. Fark edilmek, liderlik etmek, ön planda olmak sevdiğiniz şeyler arasındadır, içinde bulunduğunuz her durumda kararlısınız ve sorunların üstüne gidip çözmekten kaçınmayan birisiniz.

Asaların Uşağı Ters:
Düz anlamındaki özelliklerin negatif yansımalarını işaret eder, Ön planda olmak sizi yapmacık kibirli bir kişi gibi gösterebilir, kendinizi herkesten üstün görmeniz çevrenizdekileri rahatsız ediyor, aşk ilişkilerinizde ise çatışmayı ve dengesizliği temsil eder.

Asaların Kralı:
Hırslı, dinamik, yaratıcı ve dürüst, sıcak kanlı bir kişiyi temsil eder. İnsanlara takılmayı, muziplikleri sever, başarıyı elde etmek için fazla hırslı ve ihtiraslı olabilir. Kendi başına çalışmayı sever, dış fikirlere kapalıdır, kendi bildiğini okur. Pozitif, neşeli, hiper aktif ve sosyal bir kişiyi temsil eder.

Asaların Kralı Ters:
Düz seçilme anlamındaki özelliklerin tam tersi olarak, bencil, çıkarcı, kavgacı, agresif ve sorunlu bir kişiyi temsil eder.

Asaların Kraliçesi:
Başarı, günlük aktiviteler, spor, politika gibi bir çok alanda ön planda olmayı ve başarılı olmayı seven bir kişiyi temsil eder. Aristokrat bir havası vardır bu kişinin ve imrenilmeyi övülmeyi sever.

Asaların Kraliçesi Ters:
Kartın düz seçiminde bahsedilen kişinin bu özelliklerini, insanları kandırmak, hak etmediklerini bile elde etmek ve aldatmak için kullanan, ihtiraslı kibirli bir kişiye dönüşmüş halini temsil eder.

Asaların Şövalyesi:
Açık sözlü, hareketli yeniliklere açık, hiperaktif bir kişiyi temsil eder ve hayatınızdaki değişimleri size haber verir

Asaların Şövalyesi Ters:
Düşüncesizce davranan, hatalar yapmaktan ders almayan ve sorumsuz, agresif bir kişiyi temsil eder, başarısızlıklar ardarda gelecektir, bu tutumunuzu değiştirmeniz gerekiyor.

Asılmış Adam:
Bu kart vazgeçiş,  hayat akışını değiştirmek anlamına gelir. dilek manevi anlamda ise dini hayatı ön plana alıp farklılaşmayı , iş içinse iş alanındaki köklü değişiklikleri sembolize eder. Seçilen diğer kartlar olumsuz ise, suçlanmayı, iftiraya uğramayı hatta hapse düşmeye bile varabilecek olumsuz gelişmeleri temsil eder.

Asılmış Adam Ters:
Bencil, kibirli ve ben merkeziyetçi bir kişiyi ve manevi olarak yaşadığımız çöküşü işaret eder

Aşıklar:
Aşk, evlilik ve bu ilişkiler içerisindeki dengeyi mutluluğu temsil eder. İkizler burcuna vurgu yapan bu kart kararlarımızda duygularımızdan daha çok mantığımızı ön planda tuttuğumuzu söyler. Mutlu ve huzurlu bir hayatı haber verir. Uğurlu sayınız 6 dır.

Aşıklar Ters:
Düz anlamındaki pozitiflikler tam olarak tersine dönmüştür, kararsızlık, yanlış kararlar, aşk ve aile hayatındaki sorunlar, sağlık problemleri yaşanabilir.

Ay:
Bu kart sahtekar bir kişiyi ya da sahtekarlığa uğramış, aldatılmış bir kişiyi işaret eder, ayrılık, ani değişimler ve sonucu mutsuzluk olan olaylar ve ilişkiler bütünü içerisinde kaybolan bir kişiyi sembolize eder.

Ay Ters:
Düz anlamındaki olumsuzlukların sona erdiğini, mutluluğu, düzeni, güzel gelişmeleri, sağlıklı güvenli ilişkileri işaret eder. Sezgileriniz güçlüdür ve hayat akışınıza yön verirken bu sezgilerinizi kullanmanız faydanıza olacaktır.

Aziz
Tutucu, aile hayatına önem veren, uyumlu ve sakin bir kişiyi, evlilikte ise güven ve huzuru temsil eder. İç sesinize kulak verin, o size doğru yolu gösterecektir der Aziz.

Aziz Ters:
Düz anlamındaki olumlu özelliklerin hepsi ortadan kaybolmuştur, kişi iç sesini dinlemez, yanlış adımlar atar, kararlarında tutarlılık yoktur.

Azize:
Kafamızdaki soruları, hayallerimizi, bunların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusundaki kaygılarımızı sembolize eder. İnişli çıkışlı günler sizi bekliyor, yaşananlar karşısında hislerinize güvenin, uyumlu ve orta yolcu yaklaşımlar sizi sonuca götürecektir, fevri davranmayın.

Azize Ters:
Başarı ve mutluluk için her yolu deneyen, hatta zaman zaman ahlaki ve toplumsal değerleri bile görmezden gelen, dengesiz ve sorunlu bir kişiyi işaret eder, tüm bu hırs ve ihtirasa rağmen olumlu bir sonuç alamayacaktır, negatif olaylar devam edecek.

Büyücü:
Büyücü kartı Arzu, ihtiras ve hırslarımızı sembolize eder. Kendine güveni yüksek ve aktif bir bireyi, girişimci ve özgür ruhlu bir kişisiniz. Kültür-sanat moda gibi işlere ilginiz var veya bu alanlarda başarılı olabilirsiniz, ilgi ve odağını bu noktalarda yoğunlaştırın.

Büyücü Ters:
Güvenilmez ve hilekâr bir kişiyi temsil eder. Kötü amaçları, sinsi planları, eksik bırakılan ve yarım kalan işleri olayları işaret eder.