Tarot Destesi D-İ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deli:
Yeni bir başlangıç ve fırsatları temsil eder, hayatınız değişecek, dileğiniz aşk içinse hayatınıza beklenmedik anda birisi girecek demektir.

Deli Ters:
Şanssızlık ve hataları temsil eder, içinde bulunduğunuz durum pek iç açıcı değil, kurtulmak adına yaptıklarınız sizi daha kötü durumlara sürüklüyor, isteklerinizi, kararlarınızı ve elde etme yöntemlerinizi tekrar gözden geçirin.

Denge:
Adı gibi dengeyi ve sabit bir durumu sembolize eder. Bu kartı seçmiş iseniz arabulucu görevine hazır olmanız gerek ya da kendi içsel dünyanızda yaşadıklarınız ve çelişkileriniz var ise bunları düzene bir dengeye oturtmanız gerektiğine işaret eder.

Denge Ters:
Sabırsız ve çatışmacı, hareketleri, olaylara yaklaşımları uç noktalarda olan bir kişiyi ve düzensizliği sembolize eder.

Dünya:
Mutluluk, başarı ve güzel bir hayatı sembolize eder. Kendinden emin, kendini iyi tanıyan, amaçları ve yolunu iyi bir şekilde belirlemiş başarılı bir kişisiniz, planlarınız, girişimleriniz başarı ile sonuçlanacak, dileğiniz aşk için ise mutluluğu elde edeceksiniz.

Dünya Ters:
Düz anlamı ile aynı anlamı taşır fakat beklenen gelişmelerin, mutluluğu elde edebilmek için biraz daha zaman ve çaba gerektiğini haber verir, eğer bu çaba ve gayretten uzak olursa dileğimizden uzak kalırız.

Ermiş:
Bilge, fikirlerine ve kendisine güvenilen bir kişiyi sembolize eder, kendi hayatındaki kararları ve seçimleri isabetlidir ve çevresinde örnek kişi olarak gösterilir. Eğer sizin yardıma ihtiyacınız olan bir durum var ise böyle bir kişi ile tanışacaksınız.

Ermiş Ters:
Verilen kararlar ve tasarlanan planlardan emin olamama, kararsızlık ve vazgeçme düşüncesi ağır basar, ikilemde kaldığınızda iç sesinizi dinleyin.

Güç:
Ruhsal ve fiziksel olarak sağlam birisini sembolize eder. Sevgi, nezaket gibi pozitif değerlerle yüklü, komplekslerinizden arınmış bir kişisiniz.

Güç Ters:
Düz anlamındaki karakter özelliklerinin tam tersi bir kişiyi işaret eder, kavgacı, kibirli, ufak ayrıntılardan bile büyük sorunlar çıkarabilen, düşüncesiz ben merkeziyetçi birisini sembolize eder.

Güneş:
Dileğiniz eğitim ve iş alanında ise başarı ve parlak bir geleceği haber verir, aşk için dilek tuttuysanız mutluluk ve evliliği haber verir. Etrafına
yön veren, her anlamda güçlü bir birey ve tam bir lidersiniz.

Güneş Ters:
İş ve aşk hayatınızda ciddi sorunlar yakınınızda. Başarısızlıklar ardarda geliyor ve tamamen dibe doğru sürükleniyorsunuz ve bu kötü gidişatı durdurmak sizin elinizde değil, sorunlar sizi tüketiyor ve çaresizsiniz.

İmparator:
Otoriter bir babayı sembolize eden bu kart aynı zamanda, sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, kendinden emin birisini işaret eder. Mantığınızla kararlar alıyorsunuz ve bunda çok başarılısınız, analiz yeteneğiniz ve olayları ele alışınız ve verdiğiniz kararlar isabetli.

İmprator Ters:
Hayalperest, tutarsız ve kararsız birisini temsil eder, planlar ve girişimler başarısız olacak, odaklanma, bağlanma ve süreklilik konusundaki tembelliğiniz sizi başarısızlığa götürecek.

İmparatoriçe:
Tam bir anne diye tanımlayabileceğimiz, duygusal, naif, fedakar bir kişiyi temsil eder, niyetiniz aşk içinse evliliğe işaret eder. Sanat ve Tasarım dünyası özel ilgi alanınız olabilir.

İmpratoriçe Ters:
Mutsuz ve sorunlu bir kişiyi temsil eder, bulunduğu durumu ve sorumluluğunu taşıyamıyorsunuz, bu tutumunuz devam ederse mutsuzluğunuz, anlaşmazlık ve ayrılığa varabilir.