Tarot Destesi K-Kılıçlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kader Çarkı:
Fırsatları ve elde edilecek başarıları simgeler. Yakın zamanda bir çok fırsatla karşılaşacaksınız ve sizin için en iyi olanları değerlendirip istediğiniz başarı ve mutluluğu elde edeceksiniz.
Kader Çarkı Ters:
Ne kadar çabalasanızda olmuyor, önünüze birçok fırsat çıksa bile elde edemiyorsunuz ya da tam istediğiniz sonuçları elde edemiyorsunuz, daha çok uğraşmanız, çabalamanız gerekecek.
Kule:
Zorluklar, sıkıntılar ve sağlık problemlerini işaret eder fakat seçilen diğer kartlara göre anlamı bu zorluklarla baş edebilecek güçlü bir kişiyede işaret ediyor olabilir, yorumunun diğer kartlarla birlikte yapılması gerekir.
Kule Ters:
Değişiklik, yıkımlar, kaybedişlere işaret eder fakat bu kişi kötü gelişmeleri önceden öngörmüş, hissetmiştir bu yüzden bu durumlar karşısında kendinden emin bir duruş sergiler.

Kılıçların Ası:
Bu kart gücü temsil eder ve mevcut durumunuzdan daha iyi bir döneme geçiş yapacağnızı haber verir, sorunlar çözülüyor ya da çözülecek.

Kılıçların Ası Ters:
İçinde boğuştuğunuz sorunları ve üstünüzdeki baskıyı temsil eder. Buradaki sorunların kaynağı tutum ve davranışlarınız olabilir, önce kendi muhasebenizi yapın..

Kılıçların İkilisi:
Duygusal karmaşa ve gitgeller içerisindesiniz, her şey daha net olsun emin olmak istiyorum diyorsunuz, almaya çalıştığınız kararları erteliyor, sorunlarınızdan kaçıyorsunuz fakat bu durum çok uzun sürmeyecek.

Kılıçların İkilisi Ters:
Hayatınızda çözüm bekleyen konularla ilgili radikal kararlar alıyorsunuz, sonuçların olumlu ya da olumsuz mu olacağını zaman gösterecek, yinede seçilen diğer kartlara bakarak bir öngörüde bulunabilirsiniz.

Kılıçların Üçlüsü:
Sıkıntılı haber ya da günlerin habercisi olan bu kart hayatınızdan uzaklaşacak bir kişiyi ya da durumu da temsil etmektedir. Hazırlıklı olun ve sizi üzen bu durumdan bir an önce kurtulmaya bakın.

Kılıçların Üçlüsü Ters:
Ayrılık ya da sağlık sorunları yaşayacaksınız, üzücü ve sıkıntı veren olaylar olsada sizdeki etkisi çok uzun sürmeyecek..

Kılıçların Dörtlüsü:
Yapmayı düşündüğünüz atılımlar, projeler, ilişki başlangıçları için biraz daha zamana ihtiyacınız var, bu dönemi durağan ve mevcut durumunuzu koruyarak geçirin.

Kılıçların Dörtlüsü Ters:
Kısır döngüsünde kaldığınız bir durumu temsil eder, bu durum aşk veya sağlık problemleri olabilir ve sizi olduğunuz noktadan hareket edemez hale getirir.

Kılıçların Beşlisi:
Agresif ve kırıcı bir ruh hali içinde olabilirsiniz, ikil ilişkilerde buna dikkat edin ve elde etmek istediklerine kavuşmak için yaptığınız, planlarınızı uygulamak için başvurduğunuz yöntemler sinsi ve kurnazca, size bu yöntemi ve aklı birisi veriyorsa onu dinlemeyin.

Kılıçların Beşlisi Ters:
Yıkım ve hüsranla karşılaşacaksınız ve bunun sorumlusu sizsiniz, ikili ilişkilerdeki tutum ve davranışlarınızı gözden geçirin.

Kılıçların Altılısı:
Eskiyi bir kenara bırakmanız gerek, sizi üzen, küçük düşüren, sıkıntıya sokan her şeyden uzak durmak ve kendinize yeni bir yol açmanızın vakti geldi ve bu girişimleriniz için endişe etmenize gerek yok çünkü sonuçları olumlu olacak. Mutlu ve ferah bir döneme giriyorsunuz.

Kılıçların Altılısı Ters:
Düz anlamındaki olumlulukların tam tersidir, sorunlar, problemler devam edecek, hüsran ve yenilgilere hazırlıklı olun ve geçiş dönemini sabırla atlatmaya çalışın.

Kılıçların Yedilisi:
İnsanın kendine ettiğini kimse etmez sözünün karşılığı gibidir bu kart. Psikolojik olarak kendinize zarar veriyorsunuz, olaylar ve insanlarla mücadeleniz bir türlü bitmiyor ve kendinizi öğütür hale geliyorsunuz. İçinde bulunduğunu durum ve alacağınız kararlar konusunda yardım alın ve çevrenizdekilere karşı daha dikkatli duyarlı olun.

Kılıçların Yedilisi Ters:
Alacağınız kararlar ve sonucundaki başarılar içinde bulunduğunuz durumdan çıkış için bir anahtar gibi, doğru yoldasınız.

Kılıçların Sekizlisi:
Kararsızlığınız yüzünden ne yapacağınızı şaşırmış durumdasınız, başkalarına sürekli fikir danışıyor, sizin yerine karar vermelerini istiyorsunuz, korkularınız ve endişeleriniz sizi sürüncemede bırakıyor, huzur ve istenen başarının gelmesi için zamana ihtiyacınız var.

Kılıçların Sekizlisi Ters:
Kork ve endişeler sona eriyor, zihninizi ve hayatınızı meşgul eden her ne varsa yakın zamanda sonuçlanacak ve rahata ereceksiniz.

Kılıçların Dokuzlusu:
Psikolojik sıkıntı, buhran ve kendinizi depresyonda hissettiğiniz bir dönem, bu sorunlarınızın kaynağı sevgiliniz ya da sizin için çok önemli olan birisi. Bu durum yaşanmaya devam ederse kendinizi aciz ve ucube olarak görmeye başlayacaksınız. Zihinsel gücünüzü yitirmeyin.

Kılıçların Dokuzlusu Ters:
Düz anlamındaki olumsuzlukların tam tersi olarak, sıkıntılarınızın çözümü ve güzel günler çok yakında, sadece biraz daha sabır ve çaba gerekiyor.

Kılıçların Onlusu:
Suya düşen planları ve ani gelişen kötü olayları temsil eder, sebebi sizin attığınız yanlış adımlar olabilir, önce kendi yol ve yönteminizi gözden geçirin.

Kılıçların Onlusu Ters:
Sıkıntı ve zor durumdan çıkmak için attığınız adımlar başarıya ulaşacak, mevcut durum parlak değilse bile mutluluk gelecektir, sabırla çabalamaya devam edin.

Kılıçların Uşağı:
Aynı anda birden çok işe kalkışma ama çabuk sıkılma, yeni arayışlara girmeyi sembolize eder. Ani değişen düşüncelerinizi kontrol edin.

Kılıçların Uşağı Ters:
Şüpheci, eleştirel ve alaycı bir kişiyi işaret eder ve can sıkıcı gelişmeleri haber verir.

Kılıçların Şövalyesi:
Ani ve beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz ve size karşı olan yaklaşımlar sizi şaşırtabilir, hazırlıklı olun.

Kılıçların Şövalyesi Ters:
Yanlış kararlar ve kötü sonuçları haber verir, ön yargı, bencillik ve agresifliğin pençesindesiniz.
Kılıçların Kralı:
Kart isminde olduğu kral gibi bir kişiyi temsil eder, fiziki yapı olarak güçlü, girişimci, dürüst, pozitif bir kişisiniz.

Kılıçların Kralı Ters:
Bencil, ihtiraslı ve kötü niyetli birisini işaret eder, bu kişi zekasını, yeteneklerini, elinde bulundurduğu gücü ve imkanları entrikalar için, çıkarları için kullanır.

Kılıçların Kraliçesi:
Kendinden emin, özgüveni yüksek, duygularından ziyade akli kararları ön planda tutan, çözüm odaklı birisini işaret eder. Düzenli ve uzun süreli ilişkiler, başarılı olmak temel prensipleridir.

Kılıçların Kraliçesi Ters:
Geçmişten kurtulamayan ve sorunlarla boğuşan bir kişiyi temsil eder. Bunun yanında mutsuz edici, kötü haberleri haber verir.