Tarot Destesi – Kupa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kupaların Ası:
Yeni bir aşk kapınızda, duygularınızı açığa vuracaksınız ya da birisi size açılacak.

Kupaların Ası Ters:
Duygu ve düşüncelerin umarsızca kullanımı söz konusu, hislerinizi çıkarlarınız doğrultusunda değiştiriyorsunuz ya da size ilgisi olan kişiyi kırıyor, dışlıyorsunuz, aşağılıyorsunuz.

Kupaların İkilisi:
Paraya dayalı ilişkileri temsil eder, dostluk ya da ikili ilişkilerde çıkar ilişkisine dayandırdığını bir tutumunuz var ya da karşı taraf size böyle davranıyor ve farkında değilsiniz.

Kupaların İkilisi Ters:
Dostluk ve aşk ilişkilerindeki sorunlu ve sıkıntılı dönemi işaret eder, tüm düzen ve dengeniz bozuluyor, bu dönem içinde tartışmalar hatta ayrılıklar yaşanabilir.

Kupaların Üçlüsü:
Mutluluk ve güzel gelişmeleri haber verir, dileğiniz aşk içinse isteğiniz kabul olacak, hayatınızda birisi var ise ilişkiniz evliliğe gidecek, dileğiniz iş içinse sizi parlak ve başarılı bir kariyer sizi bekliyor.

Kupaların Üçlüsü Ters:
Sonu iyi olmayacak girişimleri haber verir, devam eden ilişkiniz varsa karşınızdaki kişiden kaynaklı problemler yaşayacaksınız, sağlık sorunları ile karşılaşabilir, maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Kupaların Dörtlüsü:
Kabuğunuza çekiliyorsunuz, maddi, manevi, duygusal tüm koşuşturmacalardan yorulmuşsunuz ve yeniliklere kapalısınız, bir süre kendinizi dinlenmeye alıyorsunuz, bu dönemi iyi değerlendirin.

Kupaların Dörtlüsü Ters:
Bekleyiş dönemi sona eriyor, içinizde tuttuğunuz dilekler, girişimler için adım atmanın tam zamanı. Değişim ve yenilikler yaşanacak.

Kupaların Beşlisi:
Sonuçlandırmak istediğiniz olaylar, ilişkiler için attığınız adımlar başarısızlıkla sonuçlanacak ve kayıplar yaşanacak ancak bu kayıplar sizin için çok kötü bir duruma işaret etmiyor, sizin için daha iyi fırsatlar gelecek..

Kupaların Beşlisi Ters:
Eski ilişkilerinizin yeniden gündeme gelmesi söz konusu ve sonuçlarının olumlu olacağına işarettir..

Kupaların Altılısı
Geçmişe dair güzel anılar ve mutlu paylaşımların olacağı günlerdesiniz, aile bağları kuvvetleniyor, hayatınızdaki pozitifi gidişatı ve yeni gelişmeleri haber verir.

Kupaların Altılısı Ters:
Saplantılarınız ve geçmiş zamanın etkisini üstünüzden atmalısınız, bu durum size zarar vermeye başlıyor, yenilenme zamanı.

Kupaların Yedilisi:
Asosyal bir yaşam tarzını benimsiyorsunuz, hiçbir şeyden zevk almayan, sahip olduklarını önemsemeyen, hayal dünyanızda ürettiğiniz senaryolarla kendinizi oyaladığınız bir dönem.

Kupaların Yedilisi Ters:
Sorun, sıkıntınızın çözümü ya da hedefleriniz için kararsız olduğunuz bir dönemdesiniz ama yakın zamanda kesin bir karar alacaksınız ve çözüm için çabalayacaksınız.

Kupaların Sekizlisi:
Kendinizi çevreden soyutladığını bir dönem, ailenizle bile ters düşme olasılığnız var, hayatın anlamını sorgulamaya başlıyorsunuz..

Kupaların Sekizlisi Ters:
Hayata yeniden atılım ve yeni başlangıçları temsil eder, aileniz, arkadaşlarınızla kutlamalar yapacağınız mutlu bir sürece giriyorsunuz.
Kupaların Dokuzlusu:
Keyfiniz tıkırında, aşk ve para konularında kısmetlisiniz ya da istekleriniz gerçekleşecek, her şey sizin lehinize ilerliyor.

Kupaların Dokuzlusu Ters:
Düz anlamındaki tüm olumlu yönler tersine dönmüştür, sıkıntı ve kayıplar yaşayacağınız günler kapıda.

Kupaların Onlusu:
Uyum, denge ve düzeni temsil eder, ikili ilişkilerde mutluluğu, evlilik ya da iş alanındaki uzun vadeli ama güzel gelişmeleri haber verir.

Kupaların Onlusu Ters:
Düz anlamındaki olumlu tüm özellikler tersine dönmüştür, elindekinin kıymetini bilmeme, hayalperestlik, sorumsuzluk, çabuk sıkılan ve sürekli sorun üreten bir ruh hali.

Kupaların Uşağı:
Huzur mutluluk kapınızda, dileğiniz aşk ile ilgiliyse istediğiniz mutluluğa kavuşacaksınız.

Kupaların Uşağı Ters:
İsteksiz, çekimser, güvensiz ve hayal dünyasında yaşayan bir kişiyi işaret eder, ikili ilişkilerde sorumluluk almaktan kaçar, gerçeklerle yüzleşmek, çözmek yerine bitirmeyi tercih eder.

Kupaların Şövalyesi:
Tezcanlı hassas ve sezgileri güçlü bir kişiyi temsil eder, romantizm, duygusallık, aile bağları bu kişi için çok önemlidir.

Kupaların Şövalyesi Ters:
Düz anlamındaki olumlu özellikler terse dönmüştür, duygusuz ya da duygular ile alay eden, sorumsuz, gerçeklerden kaçan birisini işaret eder.

Kupaların Kralı:
Hayal gücü kuvvetli, dışarıdan bakışta soğuk ve sessiz gibi görünen ama samimi ve iyi bir kişiyi temsil eder. Duygusal ve mantıksal zekasını çok iyi kullanır.

Kupaların Kralı Ters:
Düz anlamındaki olumlu yönlerin tam tersi olarak, yalancı, kararsız, kendisi ile bile sorunlu kötü alışkanlıkları olan bir kişiyi sembolize eder.

Kupaların Kraliçesi
Fazla duygusal, hisleri güçlü, empati yeteneği yüksek birisini temsil eder ama bu hassasiyet o kişiye zarar verici boyutlara ulaşabilir.

Kupaların Kraliçesi Ters:
Aşırı duygusal yapınız hayatınıza zarar veriyor ve çevrenizdekiler için katlanılamaz bir hal alıyorsunuz, geçmişe saplanıp kalmak, sıkıntıları aşacak gücünüzün olmaması sizi psikolojik olarak dibe çekiyor, duygularınızı mantık süzgecinden geçirip daha doğru kararlar almalısınız.