Tarot Destesi Ö-Y

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ölüm:
Yepyeni başlangıçlara işaret eder, geçmişinizdeki sıkıntılar artık sizi terk ediyor, üstünüzdeki psikolojik çöküntüden kurtuluyorsunuz, adeta kendinizi yeniden yaratıyorsunuz, mutluluk ve başarıyı yakalayacaksınız.

Ölüm Ters:
Kısır bir döngüde hapsolmuş durumdasınız, ne yapsanız olmuyor ya da olmuyor hissine kapılıyorsunuz.

Savaş Arabası:
Arzu, ihtiras ve hayat amaçlarımızı isteklerimi kontrol edebildiğimizi, bunları gerçekleştirmek için emin adımlarla ilerleyeceğimiz ve bu mücadeleden galip ayrılacağımızı sembolize eder. Kişi kendinden emin, kendini çok iyi tanıyan, eksik ve negatif yönlerini üstesinden gelen bir kişidir. Her türlü zorlukla baş edebilirim ve kazanırım, kartın temel felsefesidir.

Savaş Arabası Ters:
Hüsran ve kaybı temsil eder, kişi kendisi ile kaotik bir savaşın içindedir, yaşanan olaylar karşısında, neden ve nasıl soruları arasında kaybolmuştur, tüm denge ve düzenini kaybeder.

Şeytan:
Korku ve endişeleriniz sizi esir alıyor ve tüm hayatınızı etkiliyor. Bunun yanında menfaat ve gösteriş için kurulan ortaklık, ilişkileri işaret eder,

Şeytan Ters:
Düz anlamındaki olumsuzlukların tamamı ortadan kalkmıştır, samimi, sağlam dostluklar ve ilişkilerin içindesiniz, nefsinizi ve hırslarınızı kontrol edebiliyorsunuz.

Tılsımların Ası:
Sabrınızın emeğinizin sonucunu alıyorsunuz, eğitim, iş, aşk, dileğiniz her ne ise gerçek olacak.

Tılsımların Ası Ters:
Düz anlamındaki olumlu gelişmeler yerini olumsuzluğa ve kaybedişlere bırakmıştır, sıkıntılı günler kapınızda.

Tılsımların İkilisi:
Tüm hayatınız boyunca bir koşuşturmaca ve telaş içinde olacaksınız, bu tür dalgalanmalara, kasetin başa sarmasına ve sorunları tekrardan yenmek zorunda kalma gibi durumlara hazırlıklı olun.

Tılsımların İkilisi Ters:
Hayatınızdaki değişiklikler sizi hazırlıksız yakalıyor ve sorunlarla karşı karşıya kalıyorsunuz, maddi kayıplar, ikili ilişkilerde tartışmalar, ayrılıklar yaşayabilirsiniz.

Tılsımların Üçlüsü:
İş, eğitim ve aşk konularında gelişme kaydetmeyi, sınıf atlamayı, başarı ve mutluluğun yakınımızda olduğunu haber verir, Emek ve sabrınızın karşılığını alıyorsunuz.

Tılsımların Üçlüsü Ters:
Bu kart İsteksiz, baştan savma ve olsada olur olmasada olur zihniyetini temsil eder. İstenilen, planlanan gelişmeleri elde edecek kadar uğraş yoktur, ortaya çıkan başarısız sonucu ise umursamaz ve bu kadar oldu diyip kesip atan bir tutumu sembolize eder.
Tılsımların Dörtlüsü:
Para güçtür düşüncesi sizde hakim, paraya sahip olmak ve onu elinde tutmak sizin için temel prensip. Sahiplenme, tutucu tavrınız hayatınız içinde her alanda etkili olmaya başlıyor.

Tılsımların Dörtlüsü Ters:
Kontrolü sağlamakta zorlanıyorsunuz, maddi manevi dengeniz bozuluyor, duruma hakim olamıyorsunuz, gücünüzün azaldığını hissediyorsunuz.

Tılsımların Beşlisi:
Para, aşk ve ruhsal açıdan sorunlu günleri haber verir, kayıplar ve aksilikler ard arda, her şeye olan inancınız kaybolmak üzere..

Tılsımların Beşlisi Ters:
Düz anlamındaki olumsuzluklar terse dönüyor, mutluluk ve başarı kapınızda, kötü günleri geride bırakıyorsunuz..

Tılsımların Altılısı:
Sıkıntı ve dertler bitiyor, maddi sorunlarınız var ise feraha çıkıyorsunuz, eğer yeni proje ve atılımlar söz konusu ise başarılı olacaksınız, iş dünyasında değilseniz, okul-eğitim için başarıyı işaret eder.

Tılsımların Altılısı Ters:
Beklediğiniz gelişmeler, maddi kazanımlar gerçekleşmeyecek, zorlu şartlar, mücadeleli günler ve kayıplar canınızı sıkacak.

Tılsımların Yedilisi:
Planladığını ve elde etmeyi istediğiniz her ne varsa tam olarak ulaşamıyorsunuz ya da ulaştığınız nokta sizi tam tatmin etmiyor, bir arayış ve koşuşturma döngüsü söz konusu ama mevcut durumunuzu kaybedebilirsiniz, dikkatli olun.

Tılsımların Yedilisi Ters:
Maddi sıkıntı, ikili ilişkilerdeki sorunlar ve sürekli bunlarla uğraşmak sizi fazlası ile yoruyor ve içinde bulunduğunuz durumdan bir türlü kurtulamamak canınızı çok sıkıyor, bu durumunuz süreklilik kazanırsa sağlık problemleri yaşayabilirsiniz.

Tılsımların Sekizlisi:
Gelişme ve atılım dönemindesiniz, elinizdeki bilgi, birikim ve olanaklara yenilerini ekleyerek yükselişe geçiyorsunuz ve atılımlarınız başarılı olacak, tutumunuzu koruyun.

Tılsımların Sekizlisi Ters:
Tüm çaba ve isteğe rağmen hüsranla karşı karşıyasınız, istediklerinizi elde etmek için farklı yollara başvurmayın, başarıya-kazanca giden her yol mübahtır derseniz kaybeden yine siz olacaksınız. Dikkatli olun ve kendinizi sonu daha kötü olacak sonuçlara sürüklemeyin.

Tılsımların Dokuzlusu:
Hayattan zevk alıp keyfini sürmeyi temsil eder, maddi kazançlar, özgüven artışı ve içsel yükseliş zamanı..

Tılsımların Dokuzlusu Ters:
Düşüncesizce davranıp kayıplar yaşamanız mümkün, alacağınız kararları bir kez daha gözden geçirin.

Tılsımların Onlusu:
Hayatınızdaki keskin değişimleri ifade eder, evlilik, kariyerde yükselme, eğitim hayatın üstün başarı gibi gelişmeler sizi bekliyor, kararlı ve sabırlı tutumunuzu koruyun.

Tılsımların Onlusu Ters:
Düz anlamındaki güzel gelişmelerin terse dönmesi söz konusu, ikili ilişkilerde sorunlar, tartışmalar, maddi kayıplar ve başarısızlıklar ard arda geliyor. Uç davranışlardan mümkün olduğunca kaçının.

Tılsımların Uşağı:
Açık fikirli, sabırlı, her fikre önem verip karar alırken mutlaka göz önünde bulunduran birisini işaret eder.

Tılsımların Uşağı Ters:
Negatif ve yıkılmış bir ruh hali içindesiniz, kendinize acıyor ve suçluyorsunuz, size yardımcı olmak isteyenlere karşı ise katı bir tutum içindesiniz ve dış dünyaya kapalısınız.

Tılsımların Şövalyesi:
Sakin, kendi halinde, güvenilir ve dürüst bir kişiyi işaret eder. Hayatın temel mutlulukları ile mutlu olmayı seviyorsunuz, ufak mutluluklar size yetiyor. Maddi alanda başarıyı ve kazancı, rahat bir hayatı simgeler.

Tılsımların Şövalyesi Ters:
Parasal konularda sinsi, çıkarcı, düzenbaz tutumu sembolize eder, bir diğer anlamı ise maddi anlamda sorunlu bir hayat yaşamak, istediklerini başaramamaktır.

Tılsımların Kralı:
Azimli, çalışkan, şüpheci, gelenekçi ve egosunun okşanmasını seven birisini işaret eder. Sevgisini, sözler yerine hediyeler jestler ile ifade etmeyi sever.

Tılsımların Kralı Ters:
İnatçı, paragöz ve saplantılı birisini işaret eder, bu kişi her sorunu para ile çözebileceğini düşünür ve herkesin her şeyin bir fiyatının olduğunu düşünür.

Tılsımların Kraliçesi:
Temkinli, savunmacı, sabırlı ve güçlü birisini işaret eder. Lüks, şatafat, sürekli kazanma, elde etme duyguları ile yaşamayı sever.

Tılsımların Kraliçesi Ters:
Güvenilmez, güçsüz, sorunlar karşısında çabuk yıkılan ama bu yıkılmanın sorumluluğunu kendisi hariç herkese yükleyen bir kişiyi işaret eder.

Uyanış:
Kişi hayatının ve geleceğinin tüm iplerini elinde tutuyor, başarı ve mutluluğa giden yolda kuruntularınızdan, hatalarınızdan kurtuluyorsunuz ve sağlam adımlarla ilerliyorsunuz. İç sesiniz ve mantığınızın uyumu harika.

Uyanış Ters:
İçinde bulunduğunuz durumdan kurtulmayı reddediyorsunuz, sıkıntılarla boğuşmak, bataklıkta yürümek sizin en büyük hobiniz adeta. İç sesiniz size yardımcı olmak, akıl vermek isteyenleri dinlemiyorsunuz.

Yıldız:
İsteklerimizi ve düşlerimizi temsil eder. Fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı bir kişisiniz. Kendinizi yenilemek ve geliştirmek için sürekli bir çaba içindesiniz ve bu konuda çok başarılısınız.

Yıldız Ters:
Başarısızlıklar ve hayal kırıklarını işaret eder, bu durumun sebebi öz güven eksikliği, başarıya, kazanacağına inanmamak, kendini küçük gören depresif bir kişiliğe sahip olmanızdır. Bu tutumunuz devam ettiği sürece her alanda başarısızlıklar devam edecek ve mevcut durumunuzdan asla kurtulamayacak, depresyon ve ruhsal sorunlar yaşayacaksınız.