Astral Seyahat

astral, astral seyahat, ruhlar bölgesi, insidous, LSD, okültizm, teofizi, parapsikoloji, beden dışı deneyimler, spritüalizm, süptil madde, bilinç dışı, bilinçli deneyimler, out-of-body experience, OBE, şuur projeksiyonu, metapsişik, iradi olarak fiziksel bedenden ayrılma, Dr. Scott ROGO, Leaving The Body, Celia Gren, fiziksel bedendışı deneyimler, Journeys Out of Body, Robert Monroe, Robert Monroe Journeys Out of Body, astral seyahat teknikleri, Astral travel, astral beden, saykodelik madde
Astral Seyahat

Kişinin uyku halinde iken fiziksel bedeninin dışına bilinçli olarak çıkarak astral bedeniyle başka mekanlarda dolaşarak yaptığı yolculuğa, bu beden ile yaşadıkları deneyimlere astral seyahat denir.
Astral seyahat uyku halinde gerçekleşir fakat bazı uyuşturucu maddeler(LSD)alındığında uyanık halde iken bile yapıldığı iddia edilmektedir.  Ayrıca ameliyat sırasında vücut anestezi altında iken kendi bedeninin dışına çıkarak, yapılan ameliyatı izlediği iddia edenler olmuştur ve şaşırtıcı detayları anlatarak bu konuda ona inanmakta güçlük çekenlerin aklını bir hayli karıştırmıştır.
Astral deneyimde beden fiziksel engellere takılmadan mekanlar arası hatta kıtalar arası seyahat edebildiği söylenir ve bu deneyim sona erdiğinde yaşanan deneyimler rüya olarak hafızamızda kaldığı ileri sürülür.
Astral seyahat, uykuya dalma aşamasında başlar ve genel olarak 5 dakika ile 2 saat arası sürdüğü söylenir. Astral seyahatte iken uyanışımız normal uykuda olduğumuz günlere göre farklıdır, uykuya dalma aşamasında ya da uyku halinde iken ani uyanma, düşme hissi, çevreyi, seslenişleri duyma ama tepki verememe, vücudunu felç gibi hissetmek gibi durumlarla uyanırız ve bu herkesin başına gelmiştir. Özellikle ilk deneyimlerde  kişi kendi bedenine yukarıdan baktığını hissettiği anda korku ile geri dönme isteğini içinde hissedip astral seyahate başlamadan sonlandırabilmektedir.
Tabiki bu iddiaların kanıtlanabilir bir tarafı yoktur ve sadece yaşayan kişi için bir kesinlik ifade etmektedir.
Son olarak astral seyahat hakkında merakınız ileri boyutlarda ise Ruhlar Bölgesi(İnsidious)film serisini mutlaka izlemelisiniz..