Kahve Falı

Kahve Falı
Oldukça eski tarihlere dayanan  antik  bir kehanet yöntemidir.  Kahve içildikten sonra fincanda kalan  telvelerin oluşturduğu şekiller ve sembollerin yorumlanması esasına dayanır. Yorum yapan kişinin hisleri, sezgileri ve  telepatik güçleri ile daha farklı bir anlama ve anlam bütünlüğüne varabilir ve şaşırtıcı bilgiler verebilir.
Özellikle kahve kültürünün yaygın olduğu ülkelerde olmak üzere Türkiye’de çok popüler bir fal türüdür. Bazen kafamıza takılan bir sorunun cevabını öğrenmek, bazen geçmişte olan olayların ardındaki sır perdesini aralamak, bazen  gelecekten haber almak için  bazen ise sadece eğlence amaçlı, bir terapi  yöntemi olarak kahve falı yaygın olarak kullanılır.

Kahve falına bakan kişi, fincan ve tabaktaki simgeleri hem teknik bilgileri ile hem sezgileri ile yorumlar ve karşısındakine aktarır. Her falda olduğu gibi kahve falı içinde  önemli olan falcının uzmanlığıdır,  falı bakan kişinin sezgi gücü, bahsi geçen konuyu ele alışı, hitap biçimi falcının yetkinliği hakkında bize fikir verir. Ayrıca fal bakılan ortamda ve fal bakım esnasında, baş ağrısı, bunaltı, sıkılma hali , terleme, boğulma hissi, esneme gibi farklı haller yaşamaya başlamışsak ortamı bir süreliğine ya da tamamen terk etmemizde fayda vardır, çünkü fal bakılan ortam ve falcının yaydığı enerji ve bazı falcıların bilgi alışverişinde bulunduğu iddia edilen cinlerin etkisi falcı hariç ortamda bulunan diğer kişiler üstünde farklı etkileşimlere sebep olup rahatsız edebilmektedir. Kahve falı bir nevi uyanıkken rüya görmektir, size enteresan  bilgiler,  gelecekten haberler verir ve bazen inanması zor şeyleri size fısıldar  ama gerçekleştiğinde daha çok şaşırırsınız..

Comments are closed.